https://eshop.klubcf.cz/Nadychane-pohadky-d50.htm

Dechberoucí pohádky Arnošta Goldflama, Petry Soukupové, Petra Stančíka, Jiřího Stracha, Milady Rezkové, Bogdana Trojaka a Kláry Trojanové mají za cíl pomoci slaným dětem.

Herci Dejvického Divadla (Hynek Čermák, Martin Myšička, Ivan Trojan) a Arnošt Goldflam spojili své síly, aby nadýchané pohádky namluvili a zpříjemnili tak slaným dětem jejich léčbu, při které musejí několikrát denně inhalovat. S inhalátorem v ruce se tak mohou ztotožnit s hrdiny sedmi dobrodružných pohádek, při kterých se hodně dýchá, fouká, funí, fučí, píská a děje se mnoho dalšího, co souvisí s dechem a plícemi.

Krásné ilustrace od Galiny Miklínové spolu s hudebním doprovodem od Marka Mrkvičky dokreslují tento jedinečný projekt, který s radostí podpořili společnosti jako např. agentura Saatchi&Saatchi PragueT-Mobile CZ , @nadacnifondasteri, Sew Eurodrive a Tympanum.

1

 

Pohádku "O slané mašince" (napsal Jiří Strach, čte Ivan Trojan) z nové audioknihy Nadýchaných pohádek si můžete poslechnout na https://youtu.be/CCEYnQttpvU.

Další pohádky od skvělých autorů a interpretů jsou ke koupi v síti Kosmas nebo na našem e-shopu: https://eshop.klubcf.cz/Nadychane-pohadky-d50.htm.

Veškerý zisk slouží k podpoře dětí nemocných cystickou fibrózou!

 1

 

Vážení členové,

hlásíme stop přijímání žádostí o proplacení členských příspěvků za rok 2019.

Výši přispěvků pro vyplácení v roce 2020 budeme znát po zasedání Výboru Klubu, předpokládáme během února. Žádosti o proplacení  budeme tedy přijímat až poté.

 

 

 

 

Klub CF vydává od roku 2014 charitativní kalendář Slané ženy. Všechny focené dámy jsou pacientky trpící touto nevyléčitelnou nemocí. 

V kalendáři na rok 2020 se poprvé objeví také patron organizace herec Ivan Trojan a jeho žena Klára Trojanová. Společně se slanými ženami se v kalendáři vystřídají i další hvězdy Dejvického divadla: Lenka Krobotová, Hynek Čermák, Jaroslav Plesl, Václav Neužil a Tomáš Jeřábek. Fotograf Bohouš Pospíšil vytvořil fotografie, které mají veřejnosti s nadsázkou přiblížit, s jakými nástrahami se nemocní cystickou fibrózou dennodenně potýkají.

Z dalších ročníků si můžete prohlédnout fotografie Roberta Vana či Terezy Z Davle.

Výstava v Uherském Hradišti v Cafe 21 (Masarykovo náměstí 21) začíná 5. ledna a potrvá až do 5. února 2020.

Koupí kalendáře podpoříte činnost pacientské organizace Klubu CF, která od roku 1992 pomáhá takto nemocným v ČR. Pacientům a jejich rodinám poskytuje zdravotní, sociální a psychologické poradenství. S pomocí sponzorů přispívá finančně i materiálně a dlouhodobě hájí zájmy nemocných.

Děkujeme našim členům za pomoc s organizací výstavy a vernisáže.

SLANE ZENY pozvanka uh náhled

 

facebook_page_plugin